Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Chór „CANZONA” zdobył kolejny ZŁOTY KAMERTON!

W dniach 12-14 listopada 2021 r. w Bydgoszczy odbył się jubileuszowy 40. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży objęty Patronatem Honorowym przez: Ministra Edukacji i Nauki; Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 19 chórów, które rywalizowały w pięciu kategoriach. Chór „CANZONA” ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach, którego dyrygentem jest Pan Dariusz Różański wystartował w kategorii I. Dziecięce Chóry Szkolne do lat 16. Dla obecnego składu chóru występ w Bydgoszczy można uznać jako debiut. Prezentacja i ocena nagrań konkursowych przez jury odbyła się w sobotę 13 listopada, natomiast koncert finałowy połączony z ogłoszeniem wyników w niedzielę 14 listopada.

W trakcie dwudniowej imprezy odbywały się „Warsztaty chóralne” dla przedstawicieli chórów biorących udział w rywalizacji. Koncert Galowy transmitowany był na żywo na kanale YouTube i był on okazją do wspomnień i wielu wzruszeń dla uczestników, którzy kilkukrotnie brali udział w tej imprezie. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w tegorocznym wydarzeniu mogły uczestniczyć jedynie delegacje chórów wraz z dyrygentami. Tradycyjnie podczas koncertu finałowego wykonywany był „Taniec z flagami” miast – reprezentantów, w którym nie zabrakło oczywiście flagi miasta Siedlce. Wykonanie utworów konkursowych przez „CANZONĘ” zostało ocenione bardzo wysoko. Chór uzyskał najwyższą notę w swojej kategorii zdobywając:

  • ZŁOTY KAMERTON;
  • PUCHAR MINISTRA EDUKACJI I NAUKI - za zdobycie najwyższej punktacji w tej kategorii;
  • PUCHAR i nagrodę pieniężną MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO w wysokości 1.000 zł za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora;
  • PUCHAR Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej utrudniającej przygotowania do konkursu, związane z miesiącami izolacji oraz rozmaitymi utrudnieniami w prowadzeniu prób, nasze chórzystki po raz kolejny udowodniły, że śpiew chóralny w ich wykonaniu zasługuje na wyróżnienie i potwierdziły, że należą do czołówki chórów szkolnych w kraju.

Gratulujemy chórzystkom i dyrygentowi oraz rodzicom młodych artystek osiągnięcia!

Życzymy wielu kolejnych udanych występów.

Więcej informacji na stronie organizatora konkursu (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy):

http://chory.palac.bydgoszcz.pl/chory/, http://chory.palac.bydgoszcz.pl/chory/galeria_2021.php.

Koncert galowy wraz z ogłoszeniem wyników do obejrzenia na YT: https://www.youtube.com/watch?v=kBXjeO0aG2w

f t g m