Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Kolorowo, czyli ... zdrowo !!!

Przekonali się o tym uczniowie klasy 1c uczestnicząc w spotkaniu on-line z Panią Izabelą Krupą – dietetykiem z Poradni Symetria. Zajęcia okazały się bardzo interesujące, gdyż dowiedzieliśmy się jak skomponować kanapki, aby były smaczne i zdrowe oraz mieliśmy okazję zaznajomić się z piramidą zdrowego żywienia.
Kanapki, ze względu na czas i prostotę przygotowania, są popularną potrawą na śniadanie. Można je też bez problemu zabrać do pracy, szkoły czy na piknik w plenerze. Są sycące, a dzięki urozmaiconym dodatkom mogą stanowić pełnowartościowy posiłek.

Już wiemy, że zasady prawidłowego odżywiania są bardzo proste, wystarczy odrobina chęci i wiedzy.
W ramach podsumowania zdobytej wiedzy ogłoszony został konkurs na zdrową i kolorową kanapkę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie przesłane prace zasłużyły na najwyższe miejsce na podium.
A oto najzdrowsze i najbardziej apetyczne prace. Może staną się dla kogoś inspiracją do stworzenia własnego zdrowego śniadania!

f t g m