Wycieczka śladami Prymasa

29 września klasy 1c, 1d , 2b, 2d i 3c były na wycieczce śladami Prymasa Polski oraz Patrona naszej szkoły- Stefana Wyszyńskiego. Z okazji 30lecia naszej szkoły uczniowie odwiedzili Zuzelę- małą miejscowość, w której urodził się oraz wychowywał Stefan Wyszyński. W wiosce znajduje się malowniczy kościół a w nim chrzcielnica, w której został ochrzczony mały Stefek. Następnie przenieśliśmy się do dawnej, drewnianej szkoły. Uczniowie mogli usiąść w małych, pochyłych ławkach, zobaczyć kałamarz, drewniany piórnik oraz tornister.

Kolejnym punktem wycieczki był Ciechanowiec, gdzie w Muzeum Rolnictwa podziwiane były pierwsze maszyny rolnicze, skansen oraz muzeum pisanki. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądała dawna wieś.
Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy było Ranczo na Sówce, gdzie mogliśmy przebywać w towarzystwie uroczych i miłych jak misie alpak. Każdy uczeń mógł odbyć spacer z alpaką, głaskać oraz karmić te wyjątkowe zwierzęta. Czas spędzony na farmie umiliły nam dodatkowo warsztaty oraz ognisko.
Dzieci pogłębiły wiedzę na temat Patrona naszej szkoły, dowiedziały się wielu ciekawostek na temat dawnej wsi, a także aktywnie spędziły czas w towarzystwie alpak.

Zuzela