Wprowadzenie w świat projektowania i druku 3D

To nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną; uczy w sposób praktyczny nowoczesnych technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.
„Programowanie i obsługiwanie procesu druku 3D” wpisane jest do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Drukarz 3D to zawód przyszłości - projektowanie pod druk przestrzenny to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku usług.

Tytułowy temat prowadziła Pani Anna Góral w ramach zajęć rozwijających dla uczniów klas IV.
Uczestnicy zapoznali się z działaniem drukarki Creality CR-200B. Dowiedzieli się jak przygotować ją do pracy oraz co trzeba wiedzieć, by przygotować projekt do wydruku. Zapoznali się z obsługą programu TinkerCAD i samodzielne zaprojektowali swoje modele, zapisując je w formacie STL. Dowiedzieli się też, do czego służą programy typu Slicer oraz po co tworzony jest plik GCODE. Obserwowali postępy druku gotowych modeli.
Z efektami pracy drukarki 3D oraz podstawami przygotowania do wydruku mogli też zapoznać się uczniowie klas IV-VIII w ramach lekcji.
W zajęciach został wykorzystany sprzęt, który szkoła otrzymała z MEN w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.