Copyright 2023 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  w tym roku szkolnym obchodziliśmy 3 i 6 listopada. Najpiękniejsze bajki ze zbiorów naszej biblioteki, zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawce. Dzieci zachęcone przez nauczycieli bibliotekarzy, wypożyczały książki z tej kolekcji i czytały je na świetlicy szkolnej oraz w domu.

Nauczyciele świetlicy  włączyli się w akcję i  tego dnia również czytali  dzieciom wybrane bajki. Chętne dzieci, po przeczytaniu lub wysłuchaniu bajek, wzięły udział w wyzwaniu czytelniczo-plastycznym na listopadowy weekend i samodzielnie wykonały prace plastyczne pt. "Moja ulubiona postać z bajki". Dostarczone do biblioteki szkolnej prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji przy bibliotece. Serdecznie gratulujemy dzieciom kreatywności, a nauczycielom świetlicy dziękujemy za współpracę.

f t g m