Husarzy

Żywe spotkania z historią to niezwykle ciekawy sposób na przybliżenie jej uczniom. Okazją do tego była wizyta rekonstrukcyjnej grupy Husarzy w dniu 7 lutego w naszej szkole. Pokaż wzbogacony był nie tylko o realistyczne sprzęty, stroje czy np. siodła, tarcze i miecze, ale także był okazją do obejrzenia najciekawszych bitew w wydaniu husarii jak i odbycia prawdziwego pojedynku! Ten ostatni wzbudził nie lada emocje. Ustawiały się doń długie kolejki uczniów, żądnych poznania jak wówczas walczono. Zwieńczeniem pokazu był... wystrzał z broni.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Anny Olszewskiej, przy pomocy której husarze odwiedzili nasze skromne mury, a także Pana Marcina Chomicza za pomoc w przygotowaniu sali.