Bliskie spotkania z

W dniu 04.12.2019r , w ramach cyklu Bliskie spotkania z  ,gościliśmy w naszej szkole pana Bernarda Nowakowskiego, autora książki Dawne kotlarstwo.

Pan Bernard został zaproszony przez pana Piotra Kozaka i razem prowadzili spotkanie z naszą młodzieżą. Nasz gość od 35 lat zajmuje się miedziennictwem i kotlarstwem. Obecnie są to ginące zawody i pan Nowakowski jest jednym ostatnich przedstawicieli tego szlachetnego zajęcia. Podczas spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z wyrobami i sposobem ich wytwarzania oraz obejrzeliśmy relację filmową z jednej z wystaw prezentujących zbiory autora. Następnie nasi uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy kotlarza i z bliska oglądali wyroby z miedzi, mosiądzu, zarówno te współczesne , jak i zabytkowe. Na zakończenie wizyty pan Bernard podpisał swoją książkę, z której będziemy korzystać podczas zajęć technicznych o metalach.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej pod poniższym adresem, którą dla nas przygotował pan Paweł Bareja.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<.