Ratujemy i Uczymy Ratować

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, w naszej szkole jest od 3 lat. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.

Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

16 października  razem z całą Polską uczestniczyliśmy w biciu Rekordu w Jednoczesnym Wykonywaniu RKO!
Razem z Nami byli uczniowie wraz z nauczycielami z SP 1, SP 2, SP 3, SP 9, OSP Suchożebry. Nad prawidłowością wykonywanych resuscytacji czuwali ratownicy z kierunku Ratownictwo Medyczne UPH Siedlce, strażacy z
Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach.

Nasz rekord został pobity  :

511 uczestników, 52 fantomy i wykonaliśmy 3 818 resuscytacji .

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyłączyć się do rekordu ogólnokrajowego. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które nam wypożyczyły fantomy, a były to :

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Ośrodek Szkolenia Kierowców "JACEK"

Mazowiecki Szpital Wojewódzki

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach

Polski Czerwony Krzyż. Oddział Rejonowy w Siedlcach

OSP Zbuczyn

Ośrodek Szkolenia Kierowców Lider

Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach

Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach

Szkoła Podstawowa w Domanicach

Sylwester Redzik, Michał Powałka, Patrycja i Marcin Wiśniewscy, Edyta Zdanowska, Jastrzębski Kamil, Ewelina Filipek.

Podziękowania kierujemy także do Dyrektora naszej szkoły pana dr Karola Wnorowskiego, kierownika obiektów sportowych przy SP 8  pana Tomasza Araszkiewicza, wszystkich rodziców i nauczycieli naszej szkoły, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Wioleta Stefaniuk
Aleksandra Szmurło
Martyna Skóra
Marcin Chomicz
Maciek Michalak

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.