Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Festiwal Polskości w SP 8

16 listopada 2018 r. w naszej szkole miał miejsce występ  Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej Chodowiacy  im. Alicji Siwkiewicz.  Koncert odbył się w ramach projektu Festiwal Polskości realizowanego dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół ZPiT  Chodowiacy. 

 

Pięknie wpisał się w uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas występu uczniowie obejrzeli dwa polskie tańce narodowe: polonez kontuszowy i mazur w strojach Księstwa Warszawskiego oraz suitę tańców kurpiowskich i suitę tańców żywieckich.  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach z nagrodami: wiązania wstążek  we  włosach oraz sznurowania trzewików. Ten niezwykle dynamiczny i kolorowy koncert przywoływał minione czasy tańców i zabaw naszych dziadków. Był ciekawym widowiskiem dla wszystkich uczestników oraz zachętą to tańca w zespole Chodowiacy.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.

f t g m