Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Dzień Języków Obcych

W środę, 28 listopada 2018 roku, już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tej inicjatywy było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej świata. Uczniowie naszej szkoły czynnie brali udział w projektach przygotowanych przez nauczycieli.

Na korytarzach już od poniedziałku wisiały prace uczniów, podkreślające znaczenie języków obcych we współczesnym świecie.

Odbyły się liczne konkursy sprawdzające wiedzę i zdolności językowe:

Konkurs w języku niemieckim: „Rozpoznaj osoby krajów anglo- i niemieckojęzycznych”, w którym pierwsze miejsce zajął Michał Serafin z kl. 3f, drugie miejsce - Michał Kłopotek z kl. 3f, a trzecie miejsce Sandra Grzymała z kl. 3d.

Konkurs kulturoznawczy w języku niemieckim: „Co wiesz o Szwajcarii?” wygrały uczennice klasy 3e, I miejsce - Wiktoria Trochimiak, II miejsce - Emilia Pachucka, a III miejsce - Julia Szewczak.

Dyktando w języku niemieckim najlepiej napisali uczniowie klasy 3c – Albert Posiadała i Damian Ługowski.

Konkurs na flagę w wersji przestrzennej wygrał Mateusz Gołębiowski z kl. 1b, drugie miejsce zajął Wiktor Gołunski z kl. 1c, trzecie miejsce zajęła Nina Cholewka z kl. 1b, a wyróżnieni zostali Igor Włodarczyk oraz Natalia Jadczuk z kl. 1d.

Konkurs w języku angielskim: „If you want to take a picture, answer one question”, w którym zwycięzcami zostali wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli na jedno wylosowane pytanie. Nagrodą było zdjęcie jako królowa angielska lub jej strażnik oraz mały upominek.

W konkursie: „Co kojarzy Ci się z Wielką Brytanią?” I miejsce zajęły Jagoda Duma z kl. 1d oraz Adam Knap z kl. 2a, II miejsce Zofia Rządkowska z kl. 1a i Michalina Reda z kl. 1d, a III miejsce Igor Włodarczyk z kl. 1b oraz Aleks Jóźwiak z kl. 1d.

Konkurs dla klas IV-VIII na najciekawszą gazetkę klasową wygrała klasa 4e, II miejsce zajęła klasa 5b, a III miejsce klasa 8a.

Konkurs na najbardziej pozytywny i optymistyczny napis na koszulce w języku angielskim wygrał Kornel Marciszewski z kl. 5b nadrukiem "REMEMBER THAT GOOD ALWAYS COMES BACK", drugie miejsce zajęła Vanessa Limanovik napisem z kl. 5b "WE ARE THE STARS OF THE FUTURE" i Adrianna Uziębło z kl. 4b "FIND A WAY NOT AN EXCUSE", a trzecie - Emilia Rajkiewicz z kl. 2c ("IT TASTES BETTER IF YOU SHARE") i Zuzanna Standziak z kl. 4c ("WE DON'T HAVE TO BE PERFECT TO BE AMAZING").

Uczniowie zaprezentowali również stroje charakterystyczne dla różnych krajów, przedstawiając się w danych językach. Odbył się też konkurs piosenki karaoke w języku obcym. Uczniowie mieli okazję wysłuchać utalentowanych muzycznie i językowo kolegów z różnych klas. Najmłodszymi uczestnikami byli uczniowie z klasy 2c SP8, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim. Najwięcej głosów zdobyła Julia Lewandowska z kl. 3c gimnazjum piosenką ,,Somewhere only we know”, zajmując pierwsze miejsce, Oliwia Kłos i Klaudia Sachanowicz z kl. 8a piosenką ,,The final countdown” drugie miejsce i Yevheniia Ilnytska z kl. 5c piosenką ,,Kazka Plakala". Uczniowie kl. 7, 8 i 3 gimnazjum obejrzeli fantastyczne przedstawienie w języku niemieckim. Dzień Języków Obcych cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczniów. Z pewnością był świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia TUTAJ.

f t g m