„Barwą i kreską o Polsce Niepodległej”

W dniu 30 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Barwą i kreską o Polsce Niepodległej”.
Konkurs dla uczniów siedleckich szkół podstawowych zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach.

Pomysłodawcami konkursu byli p. Piotr Kozak z SP 8 w Siedlcach oraz p. Sławomir Kordaczuk z Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

Uczestnicy wykonywali prace „na żywo” przez 3 godziny, pracując w dwóch kategoriach:

• klasy 4-6 szkoły podstawowej
  • klasy 7-8 oraz klasy gimnazjalne.

Do konkursu zgłosiło się 31 uczestników z 8 placówek oświatowych.

Komisja Konkursowa obradowała w składzie:

• p. Halina Budziszewska- artysta plastyk-przewodnicząca,
  • p. Antoni Wróblewski- artysta plastyk,
  • p. Krzysztof Cabaj- historyk.

Komisja postanowiła :

W kategorii: klasy 4-6 szkoły podstawowej przyznać 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

Julia Cielemęcka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, opiekun: p. Bożena Prachnio,

Aleksandra Chilczuk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, opiekun: p. Hanna Michalik,

Lena Dudewicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach, opiekun: p. Piotr Kozak.

Wyróżnienia otrzymali:

Igor Kryński ze Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach, opiekun: p. Agnieszka Bączyk

Natalia Parobczy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, opiekun: Hanna Michalik,

Jan Szymani ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach, opiekun: Janina Florczykiewicz.

W kategorii: klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne przyznać 3 nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymali :

Maja Chazan ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, opiekun: Hanna Michalik,

Gabriela Łopacińska ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach, opiekun: Hanna Michalik,

Gabriela Wnorowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, opiekun: Bożena Prachnio.

Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Bocianowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach, opiekun: p. Agnieszka Bączyk,

Kinga Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach, opiekun: p. Piotr Kozak,

Olga Kiriczenko ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach, opiekun: p. Anna Gotowicka-Lipińska.

Komisja przyznała również Grand Prix , którą otrzymała Justyna Ceranka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach, opiekun: p. Bożena Prachnio.

Laureatom, wyróżnionym, uczestnikom i opiekunom gratulujemy.

Szczególnie dziękujemy za hojne wsparcie organizacji konkursu, ufundowanie nagród i wyróżnień p. Markowi Mikiciukowi z PPHU MARKER w Siedlcach oraz p. Marlenie Czajkowskiej z MAXI-ART w Siedlcach.

W trakcie obrad Komisji Konkursowej, uczestnicy i opiekunowie wysłuchali koncertu zespołu wokalnego oraz solistów, których opiekunem jest p. Maciej Turkowski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i filmowej na naszej stronie http://sp8.siedlce.pl oraz zwiedzenia wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac eksponowanych na terenie naszej szkoły.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.