Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Warsztaty w Nadleśnictwie Siedlce

Uczniowie klas  V, VII, VIII i III gimnazjum, pod opieką p. Czapskiej i p. Pilich, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych „Ssaki naszych lasów” zorganizowanych w siedzibie Nadleśnictwa Siedlce.

 Celem zajęć było poszerzenie wiedzy przyrodniczej na temat ssaków zamieszkujących nasze lasy. Warsztaty miały formę prelekcji wzbogaconej ciekawą prezentacją multimedialną  połączoną z nauką praktycznego rozpoznawania ssaków. Największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zwierząt leśnych, dzięki której dzieci mogły zobaczyć je w naturalnej wielkości. Nie zabrakło rzadkich okazów zwierząt chronionych.

Dziękujemy  pracownikom Nadleśnictwa Siedlce za zajęcia, które nie tylko pogłębiły naszą wiedzę, ale zachęciły także do dalszych poszukiwań informacji o lesie.

f t g m