Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

„Bliskie spotkanie z…p.Marią Woźniak” i Dzień Życzliwości

21 listopada w naszej szkole  było szczególnie słonecznie i radośnie. Świętowaliśmy po raz pierwszy Dzień Życzliwości.
Z tej okazji odbyło się  spotkanie w ramach zainicjowanego przez dyrektora szkoły Pana Karola Wnorowskiego, cyklu spotkań pod hasłem: „Bliskie spotkanie z…” Zaprosiliśmy wyjątkową osobę, p. Marią Woźniak – Kawalera Orderu Uśmiechu.

                 Najmłodsi uczniowie powitali gościa hymnem Kawalerów Orderu oraz pięknym tańcem z szarfami tworząc symboliczne słoneczko. Następnie dzieci poznały historię nadania tego niezwykłego odznaczenia. Obejrzeliśmy pierwszą emitowaną dobranockę pt. „Jacek i Agatka”, na której wychowały się nasze babcie. Uczniowie zapoznali się również z ceremoniałem, na którym uroczyście w 2005 roku wręczono p. Marii Woźniak odznakę Kawalera Orderu Uśmiechu.  Swoją ciepłą osobowością, szczerą życzliwością i serdecznym uśmiechem sprawiła, że takie wartości jak zwyczajna ludzka pomoc,  nabrały magicznej mocy.

                Pozytywna energia, którą wszyscy wynieśli z tego spotkania z pewnością przyczyni się do stawania się lepszym człowiekiem. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a może dać innym wiele radości, uśmiechu i wiary w siebie.

 Na zakończenie cała społeczność z promiennym uśmiechem na twarzy zaśpiewała „Piosenkę o pomaganiu ludziom”,

               Tego dnia również, wszyscy życzliwi z naszej szkoły, nosili przypięte żółte uśmiechnięte buźki, a przy patronie ustawiono „Drzewko Życzliwości”, na którym można było zawiesić miłe słowa i pozdrowienia. Wszystkim serdecznym osobom dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego niezwykłego dnia. Organizator: Justyna Kamecka.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia TUTAJ.

f t g m