Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Uroczystości z okazji 100 – lecia Niepodległości

W dniu 11 listopada przedstawiciele klasy III c pod opieką p. dyrektora Karola Wnorowskiego i Wojciecha Chwedczuka wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji 100 – lecia Niepodległości.

Po uroczystej mszy św. w kościele św. Józefa odprawionej przez biskupa Kazimierza Gurdę, uczestnicy wzięli udział w odsłonięciu okolicznościowego obelisku, a następnie przemaszerowali na Plac Wolności. Tam po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się dalsza część uroczystości: odczytano apel poległych, wysłuchano przemówienia Prezydenta Siedlec p. Wojciecha Kudelskiego, oddano salwę honorową. Na koniec uroczystości pod Pomnikiem Wolności złożyliśmy wiązankę kwiatów.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.

11XISiedlce

 

f t g m