Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Klasa 2c w Straży Pożarnej

24 października klasa 2c odwiedziła Straż Pożarną w Siedlcach. Pan Strażak prowadził zajęcia szkoleniowe dla uczniów z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Pan Strażak wytłumaczył dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, uczyły się także jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy. Na koniec wszyscy uczniowie mogli wsiąść do samochodu pożarniczego. 

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

f t g m