Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Początek roku szkolnego

3 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019. O godzinie 8.30 w kościele Bożego Ciała odbyła się Msza Święta.

 Główna uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie pan dyrektor Karol Wnorowski powitał wszystkich uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, a  szczególnie tych z nas, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Przypomniał także tragiczne wydarzenia września 1939 roku - atak Trzeciej Rzeszy na Polskę. 79 lat temu pierwszego września wybuchła II wojna światowa, która na niemalże sześć lat ogarnęła najpierw Europę, a później cały świat. Pan dyrektor życzył uczniom wiary we własne możliwości, zapału do systematycznej pracy i sukcesów, które będą cieszyły ich samych, rodziców i nauczycieli.

Następnie nasza koleżanka z klasy trzeciej gimnazjum odczytała wszystkim uczniom list od rzecznika praw ucznia.

Po wysłuchaniu krótkiego występu zespołu muzycznego młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal. Wychowawcy zapoznali uczniów z planem lekcji, zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego została przygotowana przez uczniów klasy 3a i 3e pod kierunkiem p. Edyty Flanczewskiej i p. Anety Gut. Dekorację wykonał p. Piotr Kozak. Zespół muzyczny pod kierunkiem p. Macieja Turkowskiego.

Życzymy wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym!!!

Zobacz zdjęcia z uroczystości TUTAJ.

f t g m