18. Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Garwolinie

Dnia 15.06.2018. Szkolny Teatr OCZY-WIŚCIE wziął udział w 18. Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Garwolinie, prezentując spektakl pt. ,,Bajki dla zakręconych''.

Dzień był pełen wrażeń, ponieważ do Garwolina przyjechały z całej Polski zespoły na wysokim poziomie, aby zaprezentować swoje zdumiewające umiejętności przed jury w składzie: Joanna Moro, Leszek Zduń i Sławomir Krwaczyński. Po części konkursowej przyszedł czas na warsztaty pantomimy, które poprowadził dla młodych aktorów pan Bartek Ostapczuk. Podczas nich prowadzący za pomocą piłek do tenisa uczył, jak ukazywać swoje emocje, uczucia, przeżycia bez użycia słów. Całość warsztatów dopełniała piękna oprawa muzyczna. Następnie przyszedł czas na werdykt. Niestety wróciliśmy bez statuetki, ale za to niezależny Teatr V z Siedlec, prowadzony przez naszą absolwentkę, Wiktorię Wonschik, zdobył Grand Prix, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Całość zakończyła się w plenerze błyskotliwym spektaklem pantomimy teatru "MIMO" pt. „W niemym kinie". Podsumowując - ten dzień był rajem dla pasjonatów teatru.

Teatr OCZY-WIŚCIE

Anna Purzycka & Monika Bielecka