78 rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia w Siedlcach odbyły się obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Rozpoczęła je Msza św. w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich pomordowanych przez NKWD.

Msza odbyła się w kościele pw. Św. Stanisława BM.

,,Aby budować przyszłość trzeba pamiętać jaka była przeszłość ‘’ –  to główna myśl wybrzmiewająca w trakcie  uroczystości.

Podczas obchodów została odczytana siedlecka lista katyńska, zapalono znicze i złożono kwiaty pod Tablicą Katyńską, Pomnikiem Sybiraków oraz Tablicą upamiętniającą żołnierzy podziemia niepodległościowego.

Pojawiły się liczne delegacje: rodzin katyńskich, służb mundurowych, szkół, harcerzy, samorządu i organizacji społecznych. Przemawiał Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Naszą szkołę reprezentował Pan Dyrektor Karol Wnorowski, Pani Agnieszka Szewczak oraz Pan Wojciech Chwedczuk z klasą II C.