Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Plenerowa Lekcja Patriotyzmu 10.04.18

W dniu 10 kwietnia klasa II c wraz z wychowawcą Panem Wojciechem Chwedczukiem wzięła udział w obchodach 187 rocznicy Bitwy pod Iganiami . Plenerowa Lekcja Patriotyzmu rozpoczęła się o godzinie 12.00 pod pomnikiem w Nowych Iganiach.

W tym dniu przedstawiono krótki zarys historyczny bitwy, odbyła się wspólna modlitwa za poległych, wbito gwoździe w tabliczkę pamiątkową do lawety armatniej z okazji Roku Jubileuszowego Odzyskania Niepodległości, odsłonięto mural bitwy, posadzono drzewa niepodległości oraz oddano salwę armatnią ku czci poległych. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert okolicznościowy.

W uroczystości wzięli udział jego Ekscelencja Ks. Biskup Dr. Kazimierz Gurda oraz przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Roman Wojno. Swoją obecnością uświetnił ją również potomek gen. Ignacego Prądzyńśkiego Pan Andrzej Radoszewski.

Pod pomnikiem złożono wieńce i wiązanki a delegacja naszej klasy  zapaliła symboliczny znicz.

 Patrycja  Krystosiak

{gallery}Foto/2017_2018/Iganie{/galery}

f t g m