Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Uczniowie naszej szkoły brali udział w 26 finale WOŚP, który odbył się 14 stycznia 2018r. Ogółem 72 wolontariuszy podzielonych na 13 grup kwestowało na terenie miasta w godz. od 8:00 do 16:00.

Ponadto Ci najbardziej wytrwali uczestniczyli jeszcze w zbiórce na placu gen. W.Sikorskiego do późnych godzin wieczornych. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych młodzież z uśmiechem na ustach zbierała pieniądze do puszek na szczytny cel, czyli ratowanie noworodków. Łącznie uczniowie zebrali 29.030 złotych.

Po raz kolejny wolontariusze pokazali, że pomoc drugiemu człowiekowi sprawia im ogromną radość i czyni ich ludźmi szczęśliwymi.

Koordynatorem akcji była pani Ewa Zwolińska - opiekun sekcji charytatywnej SU. Ponadto opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Monika Bielecka i p. Edyta Flanczewska.