Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Przedstawienie jasełkowe w Domu Seniora ,,Nad Stawami"

18 grudnia uczniowie klas pierwszych naszej szkoły w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili seniorów w Domu Opieki Społecznej ,,Nad Stawami".

Dzieci spotkały się z podopiecznymi domu, śpiewały kolędy,  wykonały przedstawienie pt.: Dzień Wigilii. Mogły chwilę porozmawiać ze starszymi rezydentami, pytały o imiona, wiek. Seniorzy byli bardzo zadowoleni. Chętnie odpowiadali na pytania i z entuzjazmem nagradzali brawami młodych aktorów.

Na koniec wspólnie wykonaliśmy kilka kolęd. Dla dzieci było to też duże przeżycie, a my mamy nadzieję, że uświadomiły sobie, jak niewiele trzeba, by tak  sprawić radość chorym i często samotnym ludziom. Łza w oku zakręciła się nam wszystkim.

 

f t g m