Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole

Jak co roku 6 grudnia św. Mikołaj pojawił się w naszej szkole. Towarzyszyły mu Śnieżynki, które pomagały w realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.

Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów, młodszych i starszych. Podczas spotkań z nimi zadawał różne pytania, komentował zachowania, pouczał, jak i zachęcał do zmiany postępowania. Niejednokrotnie prosił,  zwłaszcza najmłodszych wychowanków,  o wykonanie jakiegoś zadania, np. zaśpiewanie piosenki. Święty Mikołaj starał sie dotrzeć również do wszystkich pracowników szkoły, chociaż nie było to zadanie łatwe i proste ze względu na  liczne obowiązki i ograniczony czas pobytu w naszej placówce. W tym roku św. Mikołaj okazał się niezwykle hojny, gdyż obdarował wszystkich, grzecznych i mniej grzecznych, prezentami. Ten gest bardzo nam się spodobał. Prosimy o więcej takich niespodzianek w następnych latach.

f t g m