Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Świąteczna zbiórka żywności 1-3.12 2017r.

Od 1 do 3 grudnia odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności w blisko 3000 sklepów, ponad 500 miejscowościach, wspierana przez rekordową liczbę ponad 55 tys. wolontariuszy.

Aby dołączyć do akcji wystarczyło zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach.

Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności. Najbardziej wartościowymi są: olej, cukier, słodycze, mąka, konserwy czy bakalie.

Uczniom z klas: II a, II b, II c, II d, II e, II f ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach dziękujemy za udział w zbiórce produktów spożywczych w sklepach: Biedronka i Topaz na ulicy Warszawskiej. Zebrana żywność zostanie przekazana za pośrednictwem Banku Żywności lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Wyrazy wdzięczności za wsparcie i udział przekazujemy mieszkańcom naszego miasta, którzy wielokrotnie pokazali wielkie serca.

f t g m