Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Występ chóru "Canzona" w spektaklu muzycznym pt."WisłoFonia" w Warszawie

Dnia 22.11.2017r. chór szkolny „Canzona” uczestniczył w spektaklu muzycznym „WisłoFonia”, który odbył się w Kościele Dolnym Parafii MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie.

 Koncert był podsumowaniem działań chórów w ramach Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska 2017r. rejon Mazowsze, będącego jednym z projektów Narodowego Forum Muzyki im. W Lutosławskiego we Wrocławiu, któremu patronuje  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl, składający się z utworów muzycznych, przeplatanych tekstami traktującymi o pięknie królowej polskich rzek –Wiśle, o przyrodzie, krajobrazach, urodzie polskich miast, stanowił podniosłą, patriotyczną  opowieść o naszej Ojczyźnie. Doskonale wpasował się do działań kulturalnych w 2017 r. ogłoszonym jako Rok Rzeki Wisły.

W spektaklu wzięły udział 22 chóry skupiające dzieci i młodzież w różnym wieku, począwszy od przedszkola aż po chóry szkół ponadgimnazjalnych.

Utwór finałowy „Być może gdzie indziej…” wykonany jednocześnie przez wszystkie chóry z wielkim zaangażowaniem i mocą, dopełnił uroczysty charakter koncertu. Głosy chórzystów dochodzące do publiczności ze wszystkich czterech stron kościoła, wspaniała akustyka wnętrza,  zapewniły niepowtarzalną atmosferę. Sprawiły, że słuchacze mogli zatopić się w muzyce i poczuć jej wyjątkowe piękno i harmonię. Takie niecodzienne przeżycie mogło być naszym udziałem dzięki organizatorce i kierownikowi artystycznemu pani Annie Waligórze-Tarnowskiej.

Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia TUTAJ.
Zobacz krótki film z tego wydarzenia TUTAJ (niska jakość).

f t g m