„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W dniu 23.10.2017 r. uczniów klas pierwszych odwiedził pan Jerzy Chmieliński z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Siedlcach.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasisty” pod patronatem Samorządu Województwa Mazowieckiego. Przedstawiciel WORD przeprowadził z uczniami klas I pogadankę na temat bezpiecznego zachowania na drogach, podkreślając problem widoczności pieszych, których życie jest bardzo zagrożone, kiedy poruszają się po zmierzchu bez odblasków. Zgodnie z prostą zasadą: „Im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej”.

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” skierowana jest do dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. W jej ramach uczniowie klas pierwszych otrzymały wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek (do przypięcia do ubrania lub plecaka), opaski odblaskowej oraz opaski LED (świecącej czerwonym światłem), którą można założyć na rękę lub obuwie.

Dziękujemy!

Zdjęcia z tego wydarzenia zobaczysz TUTAJ.