Światowy Dzień Żywności

17 października obchodzony jest „Światowy Dzień Żywności”. W tym dniu uczniowie klasy 2c pod opieką p. Małgorzaty Kogut uczestniczyli, w zorganizowanym przez Bank Żywności w Siedlcach, przemarszu ulicami miasta oraz happeningu pod hasłem: „Szkoła niemarnowania jedzenia”.

Uczestnicy spotkali się na Skwerze Tadeusza Kościuszki o godz. 11.30, skąd w kolorowej paradzie przeszli ulicami gen. Kazimierza Pułaskiego, Armii Krajowej oraz Józefa Piłsudskiego na Plac gen. Władysława Sikorskiego. Przed Magistratem z dziećmi, młodzieżą oraz organizatorami akcji spotkali się pan prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski wraz ze swoimi współpracownikami. Prezydent  pogratulował młodym zaangażowania w promowaniu słusznej idei oszczędzania żywności.

W drugiej części wydarzenia, na placu gen. Władysława Sikorskiego, uczniowie zaprezentowali sposoby zapobiegające marnowaniu żywności, udzielili  wskazówek jak przechowywać żywność oraz jaki ma to wpływ na środowisko.

Spotkanie zakończyło się smakowitym poczęstunkiem, przygotowanym przez Bank Żywności w Siedlcach.

link do zdjęć ze strony miasta

Dzien Zywnosci 2017

Plakat Dzien Zywnosci 2017