Zbiórka elektroodpadów

29 września w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Pomysłodawcami akcji ekologicznej są uczniowie naszej szkoły.

Zbiórka elektroodpadów będzie miała miejsce na parkingu przy kompleksie sportowym Orlik SP nr 8 (wjazd od ul. Pescantina), w godz. 9.00 – 16.00.

Wszyscy wytwarzamy odpady, dlatego ich selekcja i zbiórka stały się naszym wspólnym problemem  i  ważnym działaniem proekologicznym.

Dlaczego elektrośmieci wymagają zbierania   i odpowiedniego przetwarzania? Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonego sprzętu, przenikają do gleby.

Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie.

To od nas samych zależy,  w jakim środowisku żyjemy. Wystarczy niewiele, by żyć bez elektrośmieci.