Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Uniwersytet Dzieci w klasie 1d i 1b

Od września 2020 r. uczniowie klas 1d i 1b, pod okiem swoich wychowawczyń, realizowali Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie. Celem i misją Uniwersytetu Dzieci jest „Rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać”. Zajęcia w ramach programu są prowadzone w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Poprzez zabawę i doświadczenia dziecko uczy się i poznaje świat, aby wiedzę zdobytą wykorzystać w praktyce.

W ten sposób rozwija kompetencje potrzebne w dorosłym życiu, m.in. planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpraca w grupie.

Uniwersytet Dzieci 01

 

Uniwersytet Dzieci 02

f t g m