Copyright 2021 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Akcja charytatywna Kolorowe Kredki

Dziękujemy uczniom klas 1-3 oraz zerówce i oddziałowi przedszkolnemu, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej Kolorowe Kredki.
Organizatorem tej proekologicznej i wspierającej recykling akcji byli wolontariusze z Kolorowej Ekipy w Wołominie. Jej celem było uświadomienie młodym ludziom, że wiele przedmiotów można wykorzystać wielokrotnie, że bycie wolontariuszem nie polega tylko na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk, mogą osiągnąć wiele.

Zbiórka polegała na dostarczaniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek, a następnie ich obróbce i segregacji. Powstałe z recyklingu przedmioty są przekazywane szpitalom, szkołom przyszpitalnym i świetlicom środowiskowym.

Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku.

 

Koordynatorami akcji były:
Weronika Krupa - oddział przedszkolny i zerówka
Sylwia Szaniawska-klasy pierwsze
Katarzyna Kot - klasy drugie
Aleksandra Szmurło - klasy trzecie.

 

kredki1

kredki2

f t g m