Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Projekt miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych poprzez promowanie idei bliskich Prymasowi Tysiąclecia, którego  życie i dzieło nierozerwalnie związane jest z polską historią, walką o wolność i niepodległość ojczyzny. Zadania projektowe koncentrowały się na upowszechnianiu wiedzy o historii Polski i dziedzictwie narodowym, a także wzmacnianiu wspólnoty Polaków.

Zadanie ósme polegało na opracowaniu oryginalnego scenariusza zajęć wychowawczo-profilaktycznych w oparciu o Dekalog Patrona – ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień. Wyróżnienie za to zadanie otrzymał scenariusz opracowany przez p. Małgorzatę Zalewską, nauczyciela religii ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

Więcej o projekcie można dowiedzieć się na stronie:

Poprzez udział w tym projekcie jeszcze bliższe może stać się dla uczniów nauczanie naszego patrona.