Dzień Patrona w naszej szkole

Dzień Patrona ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju miał inny charakter niż poprzednie. W znacznie mniejszym gronie przedstawiciele naszej szkoły spotkali się na Mszy Świętej w kościele Bożego Ciała w Siedlcach. W wydarzeniu uczestniczyli Pan Dyrektor, Panie Dyrektor, poczet sztandarowy, który tworzyli nauczyciele; byli też przedstawiciele rodziców, którzy przyszli ze swoim dziećmi – naszymi uczniami. Ksiądz Dariusz Ostałowski odnowił Akt Oddania Szkoły Niepokalanemu Sercu Maryi na wzór Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego – naszego patrona. Słowo Boże wygłosił ks. dr Grzegorz Stolarski.

Do Dnia Patrona przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Szkoła wzięła udział w projekcie „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary”, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ramach projektu wykonaliśmy pięć zadań, spośród 10 zaproponowanych:

2) „Dziękuję Ci, Prymasie!” – wiersz autorstwa Gabrieli  Sołoniewicz

Przed Tobą chylę czoło

Drogi Kardynale, Prymasie Tysiąclecia
Uczyłeś Polaków, odwagę w sobie wzniecać
Gdy nad naszym krajem, nad naszym narodem
Zebrały się chmury. Byłeś nam Aniołem.

Pragnąłeś szczęścia naszej Ojczyzny
Za naszą wolność gorliwie się modliłeś
Nieugięty, choć w Komańczy zamknięty
Matce Boskiej Polskę powierzyłeś.

Swój krzyż umiałeś nieść z dumą.
Broniłeś prawdy z podniesioną głową.
Byłeś przykładem męstwa w każdej chwili
Dawałeś nam przykład czynem i mową.

Kochany Prymasie
Chlubo serc naszych
Przed Tobą chylimy swe czoło
Bo złu nie dałeś się zwieść.

Dziś serca nam radość napawa,
Że w Niebie mamy patrona.
Wierzymy w lepszą przyszłość,
Że Polska jest w Bożych ramionach.

6) Konkurs plastyczny pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień” – praca wykonana przez Zuzannę Ługowską

Lugowska praca

7) Wykonanie plakatów z cytatami Kardynała Stefana Wyszyńskiego – praca wykonana przez Maksymiliana Opęchowskiego

Opechowski praca

8) Opracowanie oryginalnego scenariusza zajęć wychowawczo-profilaktycznych w oparciu o Dekalog Patrona – scenariusz opracowany przez panią Małgorzatę Zalewską i przeprowadzony w klasach VI-VIII
ABC Społecznej Krucjaty Miłości
Prezentacja ucznia Kamila Kołodziejczyka
Prezentacja ucznia Marcina Jastrzębskiego

10) Zaprojektowanie znaczka pocztowego upamiętniającego uroczystość beatyfikacji – praca wykonana przez Lenę Dudewicz

Dudewicz praca

Projekt koordynowali ks. Dariusz Ostałowski i pan Piotr Kozak.