Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Srebrny kamertona dla chóru PG4 2015

SREBRNY KAMERTON DLA CHÓRU Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 4 W SIEDLCACH W XXXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Chór Bydgoszcz 201524 października w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbył się FINAŁ XXXV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Po wysłuchaniu 16 chórów, wyłonionych w pierwszym etapie, jury przyznało Srebrny Kamerton oraz Nagrodę Specjalną chórowi z naszej szkoły pod dyrekcją p. Dariusza Różańskiego.
O tym, jakie emocje towarzyszyły zdobyciu tego cennego trofeum, opowiada jedna z chórzystek, Wiktoria Szysz.
23 października pojechałyśmy do Bydgoszczy. Gościłyśmy tam już kilka razy. Z wykonania repertuaru byłyśmy zadowolone. Wiedziałyśmy, że poszło nieźle, bo nawet humor dyrygenta, p. Dariusza Różańskiego, na to wskazywał. Jak to zwykle bywa, wyjazd nie odbył się bez stresów. Nocowałyśmy w tym samym schronisku młodzieżowym, w którym zakwaterowano także konkurencyjny chór. Mimo tego siedlczanki zachowały zimną krew i wytrzymały presję tworzoną przez współlokatorki.
Jak się później okazało, jurorzy docenili profesjonalizm wykonywanych utworów i przyznali naszemu chórowi Srebrny Kamerton. Dostaliśmy również Nagrodę Specjalną Nieoficjalnego Jury. Wróciliśmy w znakomitych humorach oraz z nadzieją na jeszcze większe sukcesy".
[Galerię zdjęciową przygotowała p. Małgorzata Kogut]

f t g m