Konkurs Piosenki ,,Powitajmy wiosnę śpiewająco”

Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pt. ,,Wiosna- najpiękniejsza pora roku’’ przygotowaną przez panią Elżbietę Pilich i uczniów klasy IV.

Następnie komisja konkursowa w składzie:

- pani Izabela Kiryluk -  nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach,

- pani Małgorzata Zielińska- nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach,

-pani Marta Szustkowska - prezes firmy Polisa Plus/sponsor naszego konkursu/

wysłuchała 15 piosenek o tematyce wiosennej  wykonanych przez 23 uczniów i uczennic z klas I szkół podstawowych z Siedlec oraz z Żelkowa.

Uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny oraz byli pięknie poprzebierani w stroje zgodne z treścią piosenek.

Po występach, w czasie obrad komisji konkursowej, młodzi artyści  mieli okazję zwiedzić naszą szkołę. Najbardziej podobał się wszystkim basen oraz ilustracje na ścianach korytarzy wykonane przez starszych uczniów naszej szkoły.

I wreszcie mogliśmy poznać  wyniki konkursu ogłoszone przez komisję:

I miejsce  zajęła  piosenka pt. ,,Uśmiechnięta wiosna’’- wykonana przez Aleksandrę  Cygan z SP 8;

II miejsce uzyskała piosenka ,,Wiosna w ogródku’’- wykonana przez Lenę Soszyńską i Marcina Pietrasika z SP Żelków;

III miejsce zdobyła  piosenka ,,Wiosenne przebudzenie’’ wykonana przez Weronikę Mikiciuk z SP 8.

Wyróżnienia :

-piosenka ,,Klucz żurawi’’ wykonana przez Lenę Dudek i Marię Wideńską z SP 9,

-piosenka ,,Wiosna kwiaty rozdaje’’ w wykonaniu Leny Olędzkiej z SP 11,

-piosenka ,,To wiosna’’ zaśpiewana przez Polę Waszczuk z SP 10,

-piosenka ,,Wiosna w błękitnej sukience’’ wykonana przez Dominika Kur i Oliwię Tchórzewską z SP 6.

Przewodnicząca komisji, pani Izabela Kiryluk  podziękowała młodym artystom  za udział  w konkursie, a następnie wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane  przez firmę Polisa Plus. Podziękowania i dyplomy otrzymały również panie, które przygotowały dzieci do konkursu.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ..

PowitajmyWiosne1
PowitajmyWiosne2