Konkurs na najlepszych młodych programistów rozstrzygnięty!

W środę 20 marca odbył się I Siedlecki Konkurs Kodowania w Scratch’u. Organizatorami Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach oraz Instytut Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wykonywali projekt gry komputerowej typu labirynt. Z 34 zgłoszonych prac komisja konkursowa wybrała po 5 najlepszych projektów w dwóch kategoriach wiekowych.

Finaliści spotkali się 20 marca aby rozstrzygnąć, który z nich zasługuje na tytuł najlepszego programisty Scratch’a w Siedlcach.
Na rozwiązanie skomplikowanych zadań z debugowania i rysowania zawodnicy mięli tylko 45 minut.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, uczestnicy wzięli udział w pokazie z robotyki zorganizowanym przez Instytut Informatyki.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

Kategoria klas 4-6 SP:
miejsce I: Michał Nurzyński (SP nr 4)
miejsce II: Dominik Demiańczuk (SP nr 12)
miejsce III: Wiktor Zieliński (SP nr 7)

Kategoria klas 7-8 SP i 3 Gim.:
miejsce I: Rafał Rombel (SP nr 1)
miejsce II: Ernest Kosieradzki (SP nr 11)
miejsce III: Michał Serafin (SP nr 8)

Nagrody rzeczowe i dyplomy dla wszystkich uczestników etapu finałowego wręczyli: dr Karol Wnorowski - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 i dr Anna Kołkowicz - starszy wykładowca w Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Gratulujemy wszystkim finalistom i ich opiekunom. Zapraszamy młodych fanów programowania do udziału w przyszłorocznym Konkursie.

organizator konkursu
Mariusz Kozaczuk