Zaduszki poetyckie 2019

Dnia 20 listopada 2019r w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z poezją „Zaduszki poetyckie”. Pani Anna Przedlacka, pan Maciej Turkowski i Wiktoria Gurba zaprosili uczestników  spotkania, uczniów klas ósmych, do świata muzyki i poezji.

Bez mikrofonów, w jesiennym  klimacie  żółtych liści, bukietów z czerwonych berberysów i irgi, przy palących się świecach,  w uważnej ciszy wysłuchaliśmy pięknych tekstów magicznie wyśpiewanych przez Panią Anię z akompaniamentem pana Macieja.

Spotkanie profesjonalnie prowadził pan Maciej Turkowski, kompozytor większości prezentowanych piosenek, po każdym utworze wybrzmiał wiersz pięknie przeczytany  przez Wiktorię Gurbę.

Zaśpiewane utwory:

Zachód słońca – Maria Pawlikowska Jasnorzewska

Najcichszy tekst – Jeremi Przybora,

Echo – Andrzej Meżerycki,

Powiśle – Jonasz Kofta

Cyrk nocą – Osiecka

Dokąd – Marian Janusz Kawałko

Jedna z gwiazd – Tomasz Drachal

Wysłuchane wiersze:

Jonasz Kofta – Trzeba marzyć

Bolesław Leśmian – Noc

Jan Twardowski – Aniele Boży

Stanisław Baliński – Słoneczniki

Wisława Szymborska – Nic dwa razy

Edward Stachura – Człowiek człowiekowi

Artyści poproszeni o bis wykonali utwór siedleckiego poety Eugeniusza Kasjanowicza z muzyką Macieja Turkowskiego. Na zakończenie młodzież poprosiła o wspólne wykonanie piosenki, radośnie odśpiewanej przez wszystkich uczestników spotkania.

„Zaduszki poetyckie” zaowocowały też tym, że młodzież sięgnęła po tomiki poezji wypożyczając je z biblioteki.

Galeria zdjęć: