Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Od 2001 roku  w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

W ramach akcji nauczyciele bibliotekarze  w dniach 26, 27 i 30 września przeprowadzili zajęcia w klasach pierwszych, drugich i trzecich oraz klasie 4a, 5d i 6a, podczas których głośno czytali uczniom.

W tym roku akcję głośnego czytania połączono ze 125. rocznicą urodzin J.Tuwima. Na zajęciach w czytelni wybrzmiały więc znane i bardzo lubiane wiersze tego poety. 

W klasach starszych, na niektórych lekcjach nauczyciele poświęcili kilkanaście minut, by przeczytać głośno fragmenty książek wybranych ze "Złotej Listy"- listy książek polecanych przez Fundację "ABCXXI -Cała Polska czyta dzieciom". Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zechcieli włączyć się do tej akcji,

Zdjęcia z Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania:

https://photos.app.goo.gl/9WLDzDQtaru5oj9w5

https://photos.app.goo.gl/kD4z44wWMQa25cBr6 

f t g m