Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

125. rocznica urodzin J.Tuwima - wystawa "Mimozami jesień się zaczyna...."

W tym roku we wrześniu obchodzimy 125. rocznicę urodzin Juliana Tuwima. Z tej okazji w bibliotece szkolnej prezentujemy wystawę  przybliżającą postać pisarza i jego twórczość. 

Ekspozycja  podzielona jest na następujące działy: "Krótki życiorys" (wersja dla uczniów młodszych i starszych), "Twórczość" (zestawienie bibliograficzne w wyborze), "Tuwim w piosenkach", "Tuwim w karykaturze", "Tuwim jako tłumacz".

Na wystawie prezentujemy różne wydania książek Juliana Tuwima, które znajdują się w  zbiorach biblioteki szkolnej. Zwiedzającym pokazujemy, jak ten sam tekst inspirował różnych ilustratorów. Ponadto proponujemy wysłuchanie tekstów Tuwima w interpretacjach znanych polskich artystów. Serdecznie zapraszamy.

https://photos.app.goo.gl/igH8qFkRxeoiBkrA9

 

f t g m