Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września 2019 r. odbyła się 8. edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej odsłony akcji były nowele polskie.  W naszym mieście Narodowe Czytanie miało miejsce po raz 4., a z racji odbywających się Dni Siedlec, rozpoczęło się już w piątek 6 września. Siedlczan zaproszono do czytania nowel na Skwer przy fontannie, na godzinę 9.30.

 W tym samym czasie ruszyła również akcja w naszej szkole. Zainicjowali ją nauczyciele bibliotekarze, a Dyrekcja szkoły oraz inni nauczyciele chętnie włączyli się w jej przebieg, czytając uczniom. 

Przeczytano następujące utwory: „Dym” Marii Konopnickiej, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Katarynkę” i „Z legend dawnego Egiptu” Bolesława Prusa. Akcja była doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i klasyki polskiej nowelistyki.

galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/zAJJQajzowvWciiU9

 

f t g m