II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja na wesoło”

Dnia 3 kwietnia 2019 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja na wesoło”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była pani Wioleta Stefaniuk, współorganizatorami nauczyciele bibliotekarze.

Recytacje oceniała trzyosobowa komisja : przewodnicząca p. Marzena Kowalczuk – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach , p. Karol Wnorowski – dyrektor SP 8 i przedstawiciel nauczycieli – p. Anna Magdziak - nauczyciel szkoły podstawowej nr 2. Oprócz dzieci, nauczycieli opiekunów na konkurs przybyli również rodzice.

20 recytatorów – uczniów klas pierwszych reprezentujących 11 siedleckich szkół podstawowych zaprezentowało swoje interpretacje wierszy dla dzieci. Wybrzmiały piękne teksty w znakomitych wykonaniach. Publiczność doceniła interpretację utworów, grę aktorską młodych recytatorów oraz wykorzystanie rekwizytów.

Komisja przyznała :
I miejsce – Antoni Perczyński – SP nr 6

Mateusz Gołębiowski – SP nr 8

II miejsce – Laura Tylska – SP nr 9

III miejsce – Dominik Magdziak – SP nr 8

Wyróżnienia: Kamila Szybka – SP 12,

Wiktoria Uba – SP2,

Maria Jońska - SP1

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu :)

Galeria zdjęć: