W bożonarodzeniowym klimacie...

W szkolnej bibliotece już czuć klimat nadchodzących świąt. Na okolicznościowej gazetce pojawił się ogromny Mikołaj i  informacje o Świętym Mikołaju z Miry. Dodatkowo naszym czytelnikom przybliżono symbolikę gwiazdy oraz jej motyw  w literaturze.

Wnętrze czytelni zostało przyozdobione białymi, delikatnymi gwiazdkami- płatkami śniegu. Uczniowie zaprzyjaźnieni z biblioteką szkolną od 6. grudnia uczestniczyli w warsztatach -  „ Śnieżynki techniką wycinanki”. Wykonane przez uczniów śnieżynki zdobią „zimowe drzewo ” w wypożyczalni.

Specjalne miejsce przewidziano w czytelni na wyjątkową, piękną i majestatyczną choinkę ułożoną z książek w kolorze zielonym, pochodzących ze zbiorów biblioteki szkolnej. „Książkowa” choinka przyciąga do siebie uczniów, którzy w jej gałązkach odszukują tytułów książek do czytania.