Copyright 2018 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 29 września 2017 r. jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. W naszej szkole akcja głośnego czytania miała miejsce 28 i 29 września, tak aby wszyscy uczniowie mogli w niej uczestniczyć.

28 września uczniowie klas I i IV zostali zaproszeni przez Panie bibliotekarki na głośne czytanie do czytelni. Dzieci z klas I wysłuchały opowiadań Joanny Wachowiak z tomu "O czym nie śniło się dorosłym" a klasy IV opOwiadania pt." Dolina jeleni" Wojciecha Cesarza.

Uczniowie klas VII i gimnazjalnych czytali wspólnie z nauczycielami przez kilkanascie minut podczas 2 godziny lekcyjnej. Czytaliśmy zarówno klasykę jak i literaturę współczesną,  m.in. "Pana Tadeusza " A. Mickiewicza, "Krzyżaków" H. Sienkiewicza,  "Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?" Michela Piquemala, "Hobbita" J. R. Tolkiena, "Cztery" V. Roth, "Kosogłos" S. Collins, "Różaniec. Duchowa broń Ojca Pio" M. Balona, "Kod gorączki" J. Dashnera, wybrane opowiadania z tomu "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach". W akcję głośnego czytania włączyła się także świetlica szkolna czytając najmłodszym uczniom naszej szkoły książki z serii "Kicia Kocia" A. Głowińskiej. Większość czytanych utworów to nowości zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć >>tutaj<<

f t g m