Zachęcajmy do czytania

W promowaniu czytelnictwa liczymy na współpracę z rodzicami. List o zaletach czytania został odczytany rodzicom na pierwszych spotkaniach z wychowawcą, z jego treścią można zapoznać się poniżej.

Zachęcamy również do zapoznania się z  materiałami przygotowanymi na  wystawę  „Wpływ czytelnictwa na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży”. Wystawę można obejrzeć przy wejściu do szkoły.

Drodzy Rodzice!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że nasza szkoła, uzyskała dotację celową w kwocie 15 tys. złotych na zakup do biblioteki szkolnej nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3.

Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim,  uwzględniając propozycje uczniów,  zakupiono do biblioteki naszej szkoły 841 książek. Są to atrakcyjne dla młodzieży, bestsellerowe pozycje.

Liczymy na Państwa współpracę w zakresie uświadamiania wpływu czytania na wszechstronny rozwój człowieka.

Nie ulega wątpliwości, że czytanie m.in.:

• ułatwia naukę,
  • uczy myślenia,
  • poprawia koncentrację,
  • poszerza wiedzę ogólną,
  • kształtuje pogląd na świat,
  • ma wpływ na rozwój emocjonalny,
  • rozwija język, pamięć i wyobraźnię,
  • zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów,
  • chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury,
  • uczy wartości moralnych,
  • wzmacnia poczucie własnej wartości,
  • inspiruje twórczą postawę,
  • odpręża, redukuje stres,
  • pomaga odnieść sukces w szkole i w życiu.

Zależy nam, żeby uczniowie naszej szkoły należeli do elitarnego Klubu Ludzi Czytających i w swoim życiu mieli przywilej obcowania  z książką, z największymi myślicielami, artystami, wynalazcami czy pisarzami jakich wydała ludzkość.

Drodzy Rodzice, prosimy Was  abyście zachęcali swoje dzieci do czytania książek
i korzystania z oferty biblioteki szkolnej.

Nauczyciele- bibliotekarze

wystawa1wystawa2