Mała książka-wielki człowiek

Ruszył już kolejny etap ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W tym roku odbiorcami kampanii są dzieci, które już samodzielnie sięgają po książki i próbują swoich sił w czytaniu.

W ramach tej akcji każdy uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej otrzyma  prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą między innymi książkę „Pierwsze abecadło” oraz książkę przeznaczona dla rodziców "Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem".

Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło”, do której ilustracje stworzyła Iwona Chmielewska, stanowią kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania.

Zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominamy o roli książki w życiu dziecka. Czytając swoim Maluszkom wpływamy na ich przyszłość i pomagamy im osiągnąć sukces. Bądźmy blisko i czytajmy dziecku już od urodzenia, bo mała książka to wielki człowiek!

Więcej o kampanii na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/